Semester One 2021 High Aspirations and Excellence Assemblies

Semester One 2021 High Aspirations and Excellence Assemblies

The Semester One 2021 High Aspirations and Excellence Assemblies were held in the RSHS Gymnasium on July 28, 2021.

The assemblies aim to recognise and celebrate the efforts of all students, as well as allowing those who have aspired and strived, and those who have achieved highly to be formally congratulated for their Semester One efforts.

A huge well done to all award recipients:

Year 7 : Learning Area Award Winners:

Learning Area Awards are awarded to the top performing student in each Learning Area.

Kelly W. English
Hannah T. English as an Additional Language
Raavi G. Humanities and Social Sciences
Chloe J. Mathematics Honours
Jared L. Mathematics
Ian L. Science
Brian C. Music: Scholarship
Amos C. Music
Erin S. Design & Technologies
Rayna K. Digital Technologies

Year 7 : Subject Award Winners:

Subject Awards are awarded to the top performing student in each subject.

Vasilisa P. Languages Chinese Second Language: Gifted & Talented
Loretta S. Languages French Second Language: Gifted & Talented
Khirsten S. Languages Japanese Second Language: Gifted and Talented
Grace V. HPE Health Education
Regan H. HPE Physical Education
Cameron P. HPE Physical Education
Chloe J. Languages Chinese: Background Language
Shing F. Languages Chinese: First Language
Ruth A. Languages Chinese Second Language
Ishaan K. Languages French Second Language
Misha T. Languages German Second Language
Lucus T. Languages Japanese Second Language
Claudia B. The Arts Dance
Emma W. The Arts Drama
Alicia A. The Arts Media Arts
Sama B. The Arts Photography
Shriya A. The Arts Visual Arts

Year 7 : iCARE Award Winners:

iCARE Awards are awarded to those students who have embodied one of the school’s five key values Integrity, Connection, Aspiration, Respect and Excellence.

Alicia A. Aspiration
Jarvis L. Excellence

Year 7 : GPA Award Winners:

GPAs, or Grade Point Averages, represent the performance of a student across all of their subjects. A student with a GPA of 5 would have achieved an A Grade in every subject.

In Middle Years:

  • The Certificate of Outstanding Achievement is awarded for a GPA of 5.
  • The Certificate of Excellence is awarded for a GPA of between 5 and 4.80.
  • The Certificate of High Achievement is awarded for a GPA of between 4.80 and 4.60.
Ruth A. Outstanding Achievement
Chloe J. Outstanding Achievement
Claudia B. Excellence
Brian C. Excellence
Chathuni D. Excellence
 Hannah E. Excellence
 Christina J. Excellence
 Celeste W Excellence
 Thewmin K. Excellence
 Mia L. Excellence
 Sukirthan S. Excellence
 Sebastian T. Excellence
 Kelly W. Excellence
 Maria J. High Achievement
 Margaux A. High Achievement
 Raavi G. High Achievement
 Tetsu H. High Achievement
 Ishani J. High Achievement
 Amaya P. High Achievement
 Maya P. High Achievement
Khirsten S. High Achievement
 Leticia S. High Achievement
 Amira S. High Achievement
Avigail S. High Achievement
Misha T. High Achievement
 Grace V. High Achievement
 Emma W. High Achievement
 Ihinosen I High Achievement
 Chyara L. High Achievement
 Jarvis L. High Achievement
 Kai Jun L. High Achievement
 Michelle L. High Achievement
 Vasilisa P. High Achievement
Nivi P. High Achievement
 Loretta S. High Achievement
 Emilyn S. High Achievement
 Hannah T. High Achievement
 Naman V. High Achievement
Celine Y. High Achievement
 Jeremy S. High Achievement
 Shelby L. High Achievement
 Shriya A. High Achievement
Darren C. High Achievement
 Rubi D. High Achievement
 Christabelle H. High Achievement
 Tanav M. High Achievement
Farhan M. High Achievement
 Joy N. High Achievement
 Aden O. High Achievement
 Michelle P. High Achievement
 Siluni S. High Achievement
 Varnika S. High Achievement
 Caitlin S. High Achievement
 Kaitlyn S. High Achievement
 Erin S. High Achievement
 Lucas T. High Achievement
Charlotte L. High Achievement

 

Year 8 : Learning Area Award Winners:

Learning Area Awards are awarded to the top performing student in each Learning Area.

Jeremy H. English
Henry C. English an an Additional Language
Jemima P. Humanities and Social Sciences
Karthik B. Mathematics Honours
Sally P. Mathematics
Jeremy H. Science
Michaela Y. Music: Scholarship
Emily P. Music

Year 8 : Subject Award Winners:

Subject Awards are awarded to the top performing student in each subject.

Nina Y. Languages Chinese Second Language Gifted & Talented
Jemima P. Languages French Second Language Gifted & Talented
Sally P. Languages Japanese Second Language Gifted & Talented
Jemima P. Health and Physical Education Health Education
Mitchell K. Health and Physical Education Volleyball
Laila V. Health and Physical Education Physical Education
Noriaki J. Health and Physical Education Physical Education:
Michaela Y. Languages Chinese: Background Language
Rebecca L. Languages Chinese: First Language
Chariss W. Languages Chinese: Second Language
Jiayi T. Languages French: Second Language
Zahraa W. Languages German: Second Language
Hayley Y. Languages Japanese: Second Language
Charlene H. Mathematics Mathematics Accelerated
George F. Mathematics Mathematics Mainstream
Rhylee G. Mathematics Mathematics Focus
Noku M. The Arts Dance
Max F. The Arts Drama
Karthik B. The Arts Media Arts
Jemima P. The Arts Photography
Lisandhi T. The Arts Visual Arts
Jeremy H. Technologies Electronics and Robotics
Sally P. Technologies Food Technology
Thinudi B. Technologies Digital Technologies

Year 8 : iCARE Award Winners:

iCARE Awards are awarded to those students who have embodied one of the school’s five key values Integrity, Connection, Aspiration, Respect and Excellence.

Aneeqa M. Aspiration
Kareem A. Excellence

Year 8 : GPA Award Winners:

GPAs, or Grade Point Averages, represent the performance of a student across all of their subjects. A student with a GPA of 5 would have achieved an A Grade in every subject.

In Middle Years:

  • The Certificate of Outstanding Achievement is awarded for a GPA of 5.
  • The Certificate of Excellence is awarded for a GPA of between 5 and 4.80.
  • The Certificate of High Achievement is awarded for a GPA of between 4.80 and 4.60.
Ashlyn R. Outstanding Achievement
Jiayi T. Outstanding Achievement
Marisa T. Outstanding Achievement
 Emily P. Excellence
 Amanda K. Excellence
 Isabella G. Excellence
 Jemima P. Excellence
 Karthik B. Excellence
 Jeremy H. Excellence
 Anisha I. Excellence
Yuna L. Excellence
 Aneeqa M. Excellence
 Sally P. Excellence
 Matthew Y. Excellence
 Liliana Z Excellence
 Sarah C. Excellence
Noriaki J. Excellence
Bianca D. Excellence
 Olivia G. Excellence
 Briony P. Excellence
 Oolka V. Excellence
Jasmine X.
Angelina J. Excellence
 Amy R. High Achievement
Asha W. High Achievement
 Hayley Y. High Achievement
 Michaela Y. High Achievement
Andy C. High Achievement
Henry C. High Achievement
 Grace G. High Achievement
 Charlene H. High Achievement
 Madeline H. High Achievement
 Amy K. High Achievement
 Keisha M. High Achievement
 Sienna P. High Achievement
 Shriesh S. High Achievement
 Mahir S. High Achievement
 Eleanore T. High Achievement
 Aimee W. High Achievement
 Ruphie Y. High Achievement
Amy J. High Achievement
Erica K. High Achievement
 Yi Xuen L. High Achievement
 Jay P. High Achievement
 Sophie T. High Achievement
 Lisandhi T. High Achievement
 Anusha V. High Achievement
Zahraa W. High Achievement
June K. High Achievement
 Taylor M. High Achievement
 Chloe C. High Achievement
 Justin C. High Achievement
 Mia F. High Achievement
 Lia G. High Achievement
 Letitia G. High Achievement
 Mitchell K. High Achievement
 Laaibah M. High Achievement
 Chloe N. High Achievement
 Lyana T. High Achievement
 Ashwini V. High Achievement
 Ryan W. High Achievement
 Aimee C. High Achievement
Kevin S. High Achievement
 Sean C. High Achievement
 Hannah L. High Achievement

 

Year 9 : Learning Area Award Winners:

Learning Area Awards are awarded to the top performing student in each Learning Area.

Sasha M. English
Yasith P. English as an Additional Language
Jeremy S. Humanities and Social Sciences
Jamie R Mathematics Honours
Sarah Y. Mathematics
Jeremy S. Science
Michelle L. Music: Scholarship
Jeremy S. Music

Year 9 : Subject Award Winners:

Subject Awards are awarded to the top performing student in each subject.

Samara D. Languages French Second Language Gifted and Talented
Andrew L. Languages Japanese Second Language Gifted and Talented
Shayon K. Humanities and Social Sciences Finance Management
Chelsea C. Health and Physical Education Health Education
James W. Health and Physical Education Volleyball
Evelyn L. Health and Physical Education Physical Education:
Dineth M. Health and Physical Education Physical Education:
Ewan H. Health and Physical Education Game Sense
Finn L. Health and Physical Education Outdoor Education
Sarah Y. Languages Chinese: Background Language
Angel Y. Languages Chinese: First Language
Ivy C. Languages Chinese Second Language
Isabelle C. Languages French Second Language
Husna W. Languages German Second Language
Andy N. Languages Japanese Second Language
Mistah Z. Mathematics Mathematics Accelerated
Devindu K. Mathematics Mathematics Mainstream
Beatrix C. Mathematics Mathematics Focus
Ella M. The Arts Dance
Aisling D. The Arts Drama Stage
Harry

 

Kaveenshan

R.

 

M.

The Arts

 

The Arts

Media Arts: Film and Television

 

Media Arts: Popular Culture

Dinelka F. The Arts Photography Creative Design
Michelle L. The Arts Visual Arts
Ayesha M. Technologies Digital Imaging and Animation
Angad M. Technologies Digital Technology
Emma K. Technologies Drawing and Design
Brian H. Technologies Electronics and Robotics
Sophie Y. Technologies Fashion and Fabrics
Jessica M. Technologies Food Technology
Ovinde D. Technologies Practical Engineering
Harvina A. Technologies Wood / Metal Technology

Year 9 : iCARE Award Winners:

iCARE Awards are awarded to those students who have embodied one of the school’s five key values Integrity, Connection, Aspiration, Respect and Excellence.

Jamie D. Aspiration
Jessica L. Excellence

Year 9 : GPA Award Winners:

GPAs, or Grade Point Averages, represent the performance of a student across all of their subjects. A student with a GPA of 5 would have achieved an A Grade in every subject.

In Middle Years:

  • The Certificate of Outstanding Achievement is awarded for a GPA of 5.
  • The Certificate of Excellence is awarded for a GPA of between 5 and 4.80.
  • The Certificate of High Achievement is awarded for a GPA of between 4.80 and 4.60.
Georgia D. Outstanding Achievement
Olivia S. Outstanding Achievement
Jeremy S. Outstanding Achievement
Aarabhi A. Excellence
Amy L. Excellence
Praneeath N. Excellence
 Haajrah A. Excellence
 Kaveeshan M. Excellence
Jordan O. Excellence
Siva Sasank P. Excellence
Kashvi P. Excellence
 Harrison Y. Excellence
 Linton D. Excellence
 Evelyn L. Excellence
 Christine T. Excellence
 Chloe W. Excellence
 James C. Excellence
Zoey S. Excellence
 Jordaan F. High Achievement
 Imogen H. High Achievement
 Nimrat M. High Achievement
 Lucas M. High Achievement
 Frederick Y. High Achievement
Tanisha C. High Achievement
Ivy C. High Achievement
 Jamie D. High Achievement
Samara D. High Achievement
Aisling D. High Achievement
 Jasleen K. High Achievement
 Jessica L. High Achievement
 Michelle L. High Achievement
 Yon M. High Achievement
 Sasha M. High Achievement
Andy N. High Achievement
Angel Y. High Achievement
 Mistah Z. High Achievement
Nico Z. High Achievement
 Ashlee Y. High Achievement
Elaine C. High Achievement
 Dinelka F. High Achievement
 Ethanael P. High Achievement
 James Y. High Achievement
Jessica J. High Achievement
 Shayon K. High Achievement
Yasith P. High Achievement
 Jamie R. High Achievement
 Joanna T. High Achievement
 Leticia W. High Achievement
 Nethuli K. High Achievement
Daniel X. High Achievement
 Michael V. High Achievement
 Jessica M. High Achievement
 Sadhana P. High Achievement
 Samuel S. High Achievement
 Alena S. High Achievement
Clarise W. High Achievement
 Reshan G. High Achievement
Katya K. High Achievement
Jimmy M. High Achievement
Carine

Chelsea

Chloe

Effie

Meenakshi

W.

C.

M.

R.

R.

High Achievement

High Achievement

High Achievement

High Achievement

High Achievement

Year 10 : Learning Area Award Winners:

Learning Area Awards are awarded to the top performing student in each Learning Area.

Mahsa H. English English
Laura Z. English English as an Additional language
Diviyadharshini M. Humanities and Social Sciences Humanities and Social Sciences
Kelly C. Mathematics Mathematics Honours
Long F. Mathematics Mathematics
Kelly C. Science Science
Belle A. Health and Physical Education Physical Education
Dulina T. Health and Physical Education Physical Education
Vuyi M. Health and Physical Education Health Education
Rebecca C. Health and Physical Education Volleyball
Jessica T. The Arts Music: Scholarship
Samuel L. The Arts Music
Hannah D. The Arts Performing Arts
Jesryl S. The Arts Visual Arts
Gurleen V. Technologies Design & Technologies
Brandon D. Technologies Digital Technologies

Year 10 : Subject Award Winners:

Subject Awards are awarded to the top performing student in each subject.

Ashutosh A. Humanities and Social Sciences Applied Law & International Security
Jiva P. Humanities and Social Sciences Business and Entrepreneurship
Hagen S. Humanities and Social Sciences Critical Thinking
Chloe X. Humanities and Social Sciences Law: Criminal Investigation
Chloe X. Humanities and Social Sciences Psychology in Action
Alex C. Mathematics Mathematics Accelerated
Samuel G. Mathematics Mathematics Mainstream
Thurgesh T. Mathematics Mathematics STEPSS
Tarun I. Science Science Discovery
Ganleon W. Science Medical Science
Dylan Y. Languages Chinese: Second Language (ATAR)
Mahsa H. Languages French: Second Language (ATAR)
Arina L. Languages German: Second Language (ATAR)
Emily X. Languages Japanese: Second Language (ATAR)
Chloe X. Languages Chinese: Background Language
Amy Y. Languages Chinese: First Language
Thomas P. Languages Chinese: Second Language
Ashutosh A. Languages French: Second Language
Chelsea S. Languages German: Second Language
Shanelle C. Languages Japanese: Second Language
Cameron Z. Health and Physical Education Outdoor Education
Cameron Z. Health and Physical Education Physical Education: High Performance
Michael S. Health and Physical Education Physical Recreation
Ru W. The Arts Dance
Belle A. The Arts Drama: School Production
Jesryl S. The Arts Filmtastic
Moreno W. The Arts Media Arts: Hollywood and Beyond
Meg B. The Arts Photographiy: Creative Imagery
Mandi Y. The Arts Visual Art
Long F. Technologies Digital Technologies
Gurleen V. Technologies Fashion and Fabrics
Moya A. Technologies Food Technology
Mandi Y. Technologies Drawing and Design
Chelsea S. Technologies Practical Engineering
Kelly C. Technologies Programmable Robotics
Matthew L. Technologies Wood Technology

Year 10 : iCARE Award Winners:

iCARE Awards are awarded to those students who have embodied one of the school’s five key values Integrity, Connection, Aspiration, Respect and Excellence.

Evon P. Aspiration
Jasmine S. Excellence

Year 10 : GPA Award Winners:

GPAs, or Grade Point Averages, represent the performance of a student across all of their subjects. A student with a GPA of 5 would have achieved an A Grade in every subject.

In Senior Years:

  • The Certificate of Outstanding Achievement is awarded for a GPA of 5.
  • The Certificate of Excellence is awarded for a GPA of between 5 and 4.75.
  • The Certificate of High Achievement is awarded for a GPA of between 4.75 and 4.60.
Kelly C. Outstanding Achievement
Rebecca C. Outstanding Achievement
Shanelle C. Outstanding Achievement
Gurleen V. Outstanding Achievement
Emily X. Outstanding Achievement
Mandi Y. Outstanding Achievement
Anjana J. Excellence
Ashutosh A. Excellence
Begimai L. Excellence
Krittika M. Excellence
Shae Lyne N. Excellence
Eileen S. Excellence
Archie T. Excellence
Benjamin T. Excellence
Ryan T. Excellence
Kevin Z. Excellence
Mahsa H. Excellence
Diviyadharshini M. Excellence
Stania P. Excellence
Sunidhi S. Excellence
Xin Ling T. Excellence
Dulina T. Excellence
Yinuo T. Excellence
Chloe X. Excellence
Ganleon W. Excellence
Cinta A. Excellence
Pasit A. Excellence
Sarah A. Excellence
Evan H. Excellence
Connie L. Excellence
Raymee M. Excellence
Judy N. Excellence
Arya S. Excellence
Chelsea S. Excellence
Elaine T. Excellence
Jonathan Y. Excellence
Cameron Z. Excellence
Yiming H. Excellence
Eka S. Excellence
Isaac C. High Achievement
Arina L. High Achievement
Felicia O. High Achievement
Hosea C. High Achievement
Vuyi M. High Achievement
Uma A. High Achievement
Nisuni D. High Achievement
Kelly H. High Achievement
Cindy K. High Achievement
Patrick M. High Achievement
Ivy Q. High Achievement
Dee-Ya L. High Achievement
Rio W. High Achievement
Atulya C. High Achievement
Nadini D. High Achievement
Noor K. High Achievement
Lavendar L. High Achievement
Banudi B. High Achievement
Ian C. High Achievement
Isabella C. High Achievement
Abigail C. High Achievement
Amber C. High Achievement
Naveesh D. High Achievement
Long F. High Achievement
Tinara G. High Achievement
Nikita G. High Achievement
Yuki G. High Achievement
Cohen J. High Achievement
Karen L. High Achievement
Kaitlyn L. High Achievement
Matthew L. High Achievement
Natta L. High Achievement
Sarah L. High Achievement
Jennifer L. High Achievement
Haider M. High Achievement
Chloe N. High Achievement
Thomas P. High Achievement
Anya S. High Achievement
Jessica T. High Achievement
Lealia W. High Achievement
Dylan Y. High Achievement
Justin L. High Achievement
Moya A. High Achievement
Emily C. High Achievement
Tarun I. High Achievement
Janelle L. High Achievement
Linda L. High Achievement
Hannah R. High Achievement
Hagen S. High Achievement
Dylan S. High Achievement
Shakya T. High Achievement
Ru W. High Achievement

 Year 11 : Subject Award Winners:

Subject Awards are awarded to the top performing student in each subject.

Caitlin C. The Arts Dance (ATAR)
Katie L. The Arts Dance (General)
Diane C. The Arts Design Photography (ATAR)
Maddie S. The Arts Design Photography (General)
Nidhi W. The Arts Drama (ATAR)
Evangeline Q. The Arts Drama (General)
Yan L. The Arts Media Production & Analysis (ATAR)
Chantel L. The Arts Music (ATAR)
Maya L. The Arts Visual Arts (ATAR)
Shreyash V. Technologies Applied Information Technology (General)
Yazied H. Technologies Applied Information Technology (ATAR)
Huei Qing N. Technologies Certificate II Hospitality
Yuan Hui L. Technologies Computer Science (ATAR)
Robin S. Technologies Food Science and Technology (General)
Hua C. Technologies Materials, Design & Technology: Metals (General)
Stanford P. Technologies Materials, Design & Technology: Wood (General)
Eshaa D. English English (ATAR)
Bethany D. English English (General)
Bea F. English Literature (ATAR)
Chris L. English English as an Additional Language/Dialect (ATAR)
Serene Q. Humanities and Social Sciences Accounting and Finance (ATAR)
Yanzi Z. Humanities and Social Sciences Certificate III in Business
Taskin K. Humanities and Social Sciences Economics (ATAR)
Chantel L. Humanities and Social Sciences Modern History (ATAR)
Sam D. Humanities and Social Sciences Politics and Law (ATAR)
Brinett L. Humanities and Social Sciences Psychology (ATAR)
James R. Humanities and Social Sciences Psychology (General)
Ashley H. Languages Chinese: Background Language (ATAR)
Anna L. Languages Chinese: First Language (ATAR)
Hari K. Languages German: Second Language (ATAR)
Chris L. Languages Japanese: Second Language (ATAR)
Elizabeth B. Languages Year 12 Chinese: Second Language (ATAR)
Shalika S. Languages Year 12 French: Second Language (ATAR)
Mia F. Mathematics Mathematics Essential (General)
Jentezen L. Mathematics Mathematics Applications (ATAR)
Houhong L. Mathematics Mathematics Methods (ATAR)
Hari K. Mathematics Mathematics Specialist (ATAR)
Tahlia M. Health and Physical Education Certificate III in Sport and Recreation
Diane C. Health and Physical Education Health Studies (ATAR)
Carina C. Health and Physical Education Outdoor Education (General)
Danyl M. Health and Physical Education Physical Education Studies (ATAR)
Luke P. Health and Physical Education Physical Education Studies (General)
Chantel L. Science Biology (ATAR)
Chantel L. Science Chemistry (ATAR)
Xena G. Science Human Biology (ATAR)
Arka B. Science Human Biology (General)
Hari K. Science Physics (ATAR)
Bethany D. Career and Vocational Education Career and Enterprise (General)
Danielle J. Career and Vocational Education Career and Enterprise (ATAR)
Tiaana W. Career and Vocational Education Certificate II Community Services

Year 11 : iCARE Award Winners:

iCARE Awards are awarded to those students who have embodied one of the school’s five key values Integrity, Connection, Aspiration, Respect and Excellence.

Bea F. Aspiration
Xena G. Excellence

Year 11 : GPA Award Winners:

GPAs, or Grade Point Averages, represent the performance of a student across all of their subjects. A student with a GPA of 5 would have achieved an A Grade in every subject.

In Senior Years:

  • The Certificate of Outstanding Achievement is awarded for a GPA of 5.
  • The Certificate of Excellence is awarded for a GPA of between 5 and 4.75.
  • The Certificate of High Achievement is awarded for a GPA of between 4.75 and 4.60.
Bianca A. Outstanding Achievement
Deborah C. Outstanding Achievement
Bea F. Outstanding Achievement
Xena G. Outstanding Achievement
Ashley H. Outstanding Achievement
Jerome H. Outstanding Achievement
Hari K. Outstanding Achievement
Phoebe L. Outstanding Achievement
Houhong L. Outstanding Achievement
Anna L. Outstanding Achievement
Yan L. Outstanding Achievement
Amelia L. Outstanding Achievement
Chris L. Outstanding Achievement
Zachary S. Outstanding Achievement
Kai Chen C. Excellence
Koki C. Excellence
Saahil G. Excellence
Tharushi G. Excellence
Marco G. Excellence
Abby H. Excellence
Mehak K. Excellence
Siobhan K. Excellence
Chantel L. Excellence
Christopher O. Excellence
Sean P. Excellence
Shalika S. Excellence
Grace T. Excellence
Nathaniel T. Excellence
Manroop V. Excellence
Shania Y. Excellence
Alvin A.  Excellence
Keertikka P. Excellence
Bethany D. High Achievement
Evie D. High Achievement
Sam D. High Achievement
Shanaya K. High Achievement
Tasha L. High Achievement
Avelyne M. High Achievement
Jeremy M. High Achievement
Chloe N. High Achievement
Caitlyn C. High Achievement
Angie S. High Achievement
Mia W. High Achievement
Joshua W. High Achievement
Chloe Y. High Achievement
Lexie F. High Achievement
Danyl M. High Achievement
Tahlia M. High Achievement
Vaiyshu T. High Achievement

Year 12 : Subject Award Winners:

Subject Awards are awarded to the top performing student in each subject.

Faith T. The Arts Dance (ATAR)
Gabi N. The Arts Dance (Gen)
Haylee N. The Arts Drama (ATAR)
Alyssa H. The Arts Drama (Gen)
Haylee N. The Arts Media Production and Analysis (ATAR)
Chelsea C. The Arts Music (ATAR)
Maralee N. The Arts Visual Arts (ATAR)
Imogen T. The Arts Visual Arts (General)
Harrison M. The Arts Design Photography (Gen)
Matthew P. Technologies Applied Information Technology (ATAR)
Matthew P. Technologies Computer Science (ATAR)
Estelle C. Technologies Food Science and Technology (ATAR)
Noah T. Technologies Food Science and Technology (General)
James P. Technologies Materials, Design and Technology: Wood (General)
Lockie A. Technologies Materials, Design and Technology: Metal (General)
Arvin L. Technologies Certificate II in Hospitality
Sean K. English English (ATAR)
Tahlia B. English English (General)
Sean K. English Literature (ATAR)
Alice Z. English English as an Additional Language/Dialect (ATAR)
Daniel L. Humanities and Social Sciences Accounting and Finance (ATAR)
Daniel L. Humanities and Social Sciences Economics (ATAR)
Emelia C. Humanities and Social Sciences Modern History (ATAR)
Sean K. Humanities and Social Sciences Politics and Law (ATAR)
Ahinsa A. Humanities and Social Sciences Psychology (ATAR)
Alyssa H. Humanities and Social Sciences Psychology (General)
Caitlyn M. Humanities and Social Sciences Certificate III in Business
Abilaash K. Mathematics Mathematics Specialist (ATAR)
Abilaash K. Mathematics Mathematics Methods (ATAR)
Nikhita T. Mathematics Mathematics Applications (ATAR)
Isabelle H. Mathematics Mathematics Essential (General)
Diya M. Science Biology (ATAR)
Anu P. Science Chemistry (ATAR)
Monica Y. Science Human Biology (ATAR)
Hari R. Science Physics (ATAR)
Dylan M. Science Human Biology (General)
Sasfras Q. Languages Chinese: Background Language
Tommy H. Languages Chinese: First Language
Desmond S. Languages German: Second Language
Emma W. Languages Japanese: Second Language
Dylan M. Health and Physical Education Health Studies (ATAR)
Julian L. Health and Physical Education Physical Education Studies (ATAR)
Isabel W. Health and Physical Education Certificate III in Sport and Recreation
Sebastian D. Health and Physical Education Physical Education Studies (General)
Vera C. Career and Vocational Education Career and Enterprise (ATAR)
Georgia E. Career and Vocational Education Career and Enterprise (General)
Mikylah W. Career and Vocational Education Certificate II in Community Services

Year 12 : iCARE Award Winners:

iCARE Awards are awarded to those students who have embodied one of the school’s five key values Integrity, Connection, Aspiration, Respect and Excellence.

Anushka A. Aspiration
Emma W. Excellence

Year 12 : GPA Award Winners:

GPAs, or Grade Point Averages, represent the performance of a student across all of their subjects. A student with a GPA of 5 would have achieved an A Grade in every subject.

In Senior Years:

  • The Certificate of Outstanding Achievement is awarded for a GPA of 5.
  • The Certificate of Excellence is awarded for a GPA of between 5 and 4.75.
  • The Certificate of High Achievement is awarded for a GPA of between 4.75 and 4.60.
Alyssa H. Outstanding Achievement
Elise H. Outstanding Achievement
Reeva K. Outstanding Achievement
Abilaash K. Outstanding Achievement
Julian L. Outstanding Achievement
Ronan N. Outstanding Achievement
Zak P. Outstanding Achievement
Anu P. Outstanding Achievement
Kathy S. Outstanding Achievement
Kelly Y. Outstanding Achievement
Monica Y. Outstanding Achievement
Lockie A. Excellence
Tommy H. Excellence
Theviya K. Excellence
Vanessa M. Excellence
Kavinmoli S. Excellence
Cyrus A. Excellence
Chenuli E. Excellence
Eleanor G. Excellence
Julia J. Excellence
Sean K. Excellence
Siobhan L. Excellence
Daniel L. Excellence
Jason L. Excellence
Hari R. Excellence
James P. Excellence
Ella S. Excellence
Imogen T. Excellence
Claudia D. High Achievement
Tharushi K. High Achievement
Ashlee K. High Achievement
Aaron V. High Achievement
Joshua B. High Achievement
Annie C. High Achievement
Mathu I. High Achievement
Lena J. High Achievement
Chloe P. High Achievement
Emma W. High Achievement